czwartek, 4 kwietnia 2013

The new life of cigarette pants

Dawno nic nie pisałam, dlatego, drogą wstępu, uważam, że należy się Wam krótkie objaśnienie. Sesja poprawkowa zakończyła się moim wielkim sukcesem, jednakże, jak to ze mną bywa, po stresach, zarwanych nocach i przemęczeniu, nadeszła choroba. Jestem osobą raczej słabego zdrowia i egzaminy przeważnie odchorowuję. Należy jeszcze nadmienić, że pogoda nie rozpieszcza.

♥♥♥


Awangardowe cygaretki zawładnęły wybiegami i są tym, co nazwiemy „trendy” w wiosenno-letnim sezonie (jeśli on w ogóle kiedykolwiek nadejdzie). Znaleźć je można u Calvina Kleina, Christiana Siriano, Lanvin, Alexandra McQueen'a i tak dalej. Jednakże, aby mówić o cygaretkach i ich awangardzie, najpierw sprecyzować trzeba, czym owe cygaretki są.

Cygaretki, bardzo popularne w latach '60, damskie spodnie o a'la męskim kroju, proste, dosyć wąskie, zaprasowane w kancik. Sięgają kostki albo są długości 7/8. Mogą mieć mankiety, częściej jednak zdarza się małe rozcięcie z boku nogawek. Nosiła je m.in. Brigitte Bardot.

 photo brigitte-bardot_zps07c1ea4d.jpg

W dzisiejszym, odważniejszym wydaniu, są błyszczące, brokatowe i wzorzyste, czasem luźniejsze, czasem węższe, zawsze jednak odkrywają kostkę i mają kancik. I niestety, zawsze skracają nogi, dlatego decydować się na ten fason powinny wyłącznie szczęśliwe posiadaczki długich nóg.

W sieciówkach znajdziecie mnóstwo ciekawych interpretacji tego trendu. Ja zakochałam się w cygartekach z nadrukiem przypominającym gobelin. Pech chciał, że podczas zdjęć zepsuła się karta pamięci. Dlatego raczę Was dzisiaj dłuższym tekstem i tylko dwoma zdjęciami.

 photo 1zd_zps2e51dd5d.jpg  photo 2zd_zps7cac6bea.jpg

spodnie - H&M
koszula - H&M
płaszcz - Montego
botki - Crafted for Republic
okulary - Monnari

2 komentarze:

  1. Cygaretki podobają mi się od dawna, ale w swojej szafie mam na razie tylko jedne. Muszę to nadrobić :)
    Bardzo fajny zestaw.
    Pozdrawiam
    www.milkabe.pl

    OdpowiedzUsuń